Шарнірний (одноручний, тяговий) заклепочник використовується для роботи з алюмінієвими та мідними заклепками (м'який метал) і рідше - із заклепками зі сталі та нержавіючої сталі. Такий інструмент можна використовувати в важкодоступних місцях (де є тільки верхній доступ, знизу неможливо підібратися), він дешевше за інші типи заклепочників.
Принцип роботи. Важелевий механізм з великим співвідношенням плечей важелів здійснює привід на цанговий механізм, який захоплює стрижень заклепки і, спираючись на лицьову головку заклепки, тягне його на себе. Після розплющення гільзи стрижень обривається.
Ручний заклепочник використовують при невеликих обсягах робіт – до 200 заклепок на день. Швидкість встановлення заклепки близько 15 секунд. Деталі склепуються за допомогою фізичної сили працівника. Є кліщами з великими важелями. Заклепка встановлюється в результаті зведення важелів 2-3 рази. Найпростіший тип інструменту не вимагає спеціальних навичок.
Заклепочник - нескладний інструмент, що використовується для з'єднання декількох деталей загальною товщиною до 10 мм за допомогою заклепок різного діаметра і довжини. Формує нерозбірне з'єднання. Перед з'єднанням в деталях, що скріплюються необхідно просвердлити наскрізний отвір, діаметром на 1-2 мм більше, ніж діаметр циліндра заклепки. Перевагами такого з'єднання є вібростійкість, можливість скріплювати різні за діаметром та матеріалами конструкції, висока міцність (на відміну від зварювання, при надмірному тиску, не тріскає, а тягнеться), доступ до деталей, що скріплюються тільки з одного боку, велика безпека щодо зварних робіт, робота з різними матеріалами, такими як фанера та пластик, дешевизна кріплення.
Особливості: призначений для роботи з діаметрами заклепок 2.4, 3.2, 4, 4.8 мм. Скріплення різних металоконструкцій заклепками можна робити під будь-яким кутом: робоча головка обертається на 360 °. Рукоятки покриті полімером, структура якого виключає зісковзування та гарантує захист рук. Інструмент оснащений фіксатором ручок.